Podwodne potwory

"Podwodne potwory" wypłynęły z głębin! Nasze letnisko teatralne realizowane w ramach programu "Lato w teatrze" Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego zwieńczył pokaz niezwykłego spektaklu.

podwodne potwory

Ostatni weekend teatralnych półkolonii “Dzieci i ryby głosu nie mają?” obfitował w atrakcje różnego rodzaju. Festyn z okazji Święta Pomidora, parada naszych małych aktorów, wreszcie spektakl – “Podwodne potwory”.

Wszystko zaczęło się jak zwykle w Domu Kultury w Kotlinie, gdzie Teatr Mały via Mali Feralni powitali (zaskakująco) entuzjastycznie naszych reprezentantów. Nie mieliśmy jednak wiele czasu na zabawę, gdyż na zewnątrz słynne Święto Pomidora osiągało pomału punkt kulminacyjny – który nie mógł obejść się bez naszej asysty. Parada była niezapomniana. Wystarczy wspomnieć kostiumy, akordeon, śpiewy, a przede wszystkim niezwykłe naszyjniki w kształcie rybek, które zastępowały wejściówkę na spektakl. Nasi młodzi przyjaciele, wręczając rybkę, mogli zaprosić na niego każdego.

Wspomniana parada stanowiła tylko wstęp do prawdziwych atrakcji. Spektakl “Podwodne potwory” został stworzony w ciągu 10 dni warsztatów. 28 sierpnia na scenie Domu Kultury w Kotlinie odwiedziliśmy wykreowany przez dzieci i młodzież podwodny świat. Na scenie wystąpiły stworzenia jak ryby, meduzy, nimfy czy syreny. Odwiedziły one świat ludzi i wystąpiły w nietypowym scenicznym show, a tym samym zrealizowały wielką misję ratunkową. Scenariusz powstał na bazie pomysłów i improwizacji uczestników warsztatów w zgodzie z ideą, że dzieci (jak i ryby) mają swój głos, swoje zdanie, postrzeganie świata i potrafią się nim dzielić. Poznanie i docenienie ich punktu widzenia tylko wzbogaciło rzeczywistość, w której funkcjonujemy jako dorośli. Za opiekę artystyczną odpowiadały Julia Lizurek oraz  Joanna Łucja Cichoń.

podwodne potwory
podwodne potwory
podwodne potwory

Na koniec zapraszamy do zobaczenia relacji z drugiego tygodnia Letniska Teatralnego
DZIECI I RYBY GŁOSU NIE MAJĄ?

Dzieci i ryby głosu nie mają czyli letnisko teatralne organizowane przez kotlińską filię Teatru Przypadków Feralnych w ramach programu Lato w Teatrze.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa
Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
podwodne potwory

W tym miejscu należy wspomnieć, że naszymi partnerami są: Dom Kultury Kotlin, Gmina Kotlin i okoliczne Koła Gospodyń Wiejskich.

Na dodatek warto ożywić  wspomnienia i przypomnieć sobie zeszłoroczne warsztaty w Kotlinie i powstały dzięki nim spektakl. Na wypadek gdyby ktoś nie śledził jeszcze wówczas naszego bloga, podrzucamy link. Jak widać, cały czas prężnie się rozwijamy. Faktem jest jednak, że na wspomnienie baśni braci Grimm w wykonaniu Małego Teatru z Kotlina łezka się w oku kręci.

Comments are closed.