Dzieci i ryby głosu nie mają?

Dzieci i ryby głosu nie mają czyli letnisko teatralne organizowane przez kotlińską filię Teatru Przypadków Feralnych w ramach programu Lato w Teatrze.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa
Raszewskiego finansowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zobacz relację z pierwszego tygodnia Letniska Teatralnego
DZIECI I RYBY GŁOSU NIE MAJĄ?

Podczas naszego Letniska Teatralnego tworzymy bezpieczną strefę – warsztatową, dziecięco-młodzieżową społeczność. Tym samym kształtujemy przestrzeń sztuki i dialogu, w której uczestnicy mogą czuć się bezpiecznie,  eksperymentować twórczo, a także, korzystając z zajęć arteterapii, przepracowywać  trudne emocje. Tym samym, uczestnicy zostaną zapewnieni, że dzieci i młodzież, wbrew krzywdzącemu hasłu “Dzieci i ryby głosu nie mają”, są równoprawnym partnerem w dyskusji, życiu kulturalnym i społecznym. 

Letnisko teatralne wystartowało 16.08 i potrwa do  29.08.2022.

W międzyczasie wspólnie z uczestnikami staramy się znaleźć odpowiedź na pytanie, czy prawdą jest, że… “Dzieci i ryby głosu nie mają?” To pierwsza taka inicjatywa w Kotlinie, jednak bardzo liczymy, że nie ostania.

W niedzielę 28.08, w podsumowaniu całych warsztatów,  planujemy pokaz teatralny w wykonaniu naszych podopiecznych. Na razie nie zamierzamy spoilerować, jednak będzie się działo… Szczegóły już wkrótce pod linkiem.

Na zakończenie warto wspomnieć, że naszymi partnerami są: Dom Kultury Kotlin, Gmina Kotlin i Koła Gospodyń Wiejskich z Kotlina, Magnuszewic, Wysogotówka, Woli Książęcej, Kurcewa, Racendowa, Sławoszewa, Wilczy, Wyszek, Twardowa, które przygotowują dla nas różne pyszności!

Na dodatek warto ożywić  wspomnienia i przypomnieć sobie zeszłoroczne warsztaty w Kotlinie i powstały dzięki nim spektakl. Na wypadek gdyby ktoś nie śledził jeszcze wówczas naszego bloga, podrzucamy link. Jak widać, cały czas prężnie się rozwijamy. Faktem jest jednak, że na wspomnienie baśni braci Grimm w wykonaniu Małego Teatru z Kotlina łezka się w oku kręci.