NICK CAVE. Ballady kochanków i morderców

Nick cave. ballady kochanków i morderców

To było dawno, nie bardzo pamiętam. Kraj dziwny i ludzie z pustymi oczami. Dzień wstawał w nocy, kładli się o świcie. Byłem tam i wszystko to widziałem. Widziałem świat jak gdyby obcy, lecz jakoś znajomy, świat alternatywny, gdzie miłość splotła się z żałobą, a żałoba ze śmiechem, śmiech zaś nie istniał wcale, czy na pewno chcecie słuchać?

Słuchajcie.

Spektakl penetruje obszary z obszaru pośredniego. Zawieszeni gdzieś pomiędzy formą sceniczną i estradową zapraszamy Was w lunatyczną opowieść snutą piosenkami Nicka Cave’a, gdzie napotkacie postaci z najstraszliwszych koszmarów lub powitacie dawno nie widzianych obcych. Na scenie zabrzmią utwory takie jak m. in. „Red Right Hand”, „Millhaven” oraz „Where the Red Roses Grow” – wszystko w zupełnie nowych, klimatycznych aranżacjach. Odwiedźcie nas w naszym ciasnym, subiektywnym świecie, gdzie szóstka aktorów i jeden gitarzysta zabiorą Was gdzieś „pomiędzy” – w przestrzeń między ciszą a dźwiękiem. Wiecie, co tam jest? Nie wiecie? 

ONA – Hanna Grabiec

ONA -Weronika Kubińska /  Ola Leśniak

ONA – Karolina Fryt / Zosia Pieczyńska

ON – Mikołaj Maciejski

PROWADZĄCY – Alicja Kurowska

Gitara – Michał Januś

Reżyseria: Natalia Mazurkiewicz i Michał Szafarski

Na podstawie piosenek Nicka Cave’a.

Licencji na użycie utworu udzieliło Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.

Więcej spektakli reżysera Natalii Mazurkiewicz: Sorry KaligulaTeoria karuzeliTod i TraumaUni, Baba Dziwo. Więcej spektakli reżysera Michała Szafarskiego: Na pełnym morzu, Torba.