Feralny zespół

FERALNI AKTORZY

Talent, uroda, klasa, czyli wszystko czego jej brakuje. Aktorka, która woli spać zamiast słuchać uwag reżysera. Kiedyś ktoś wpuścił ją na scenę i do dziś nie da się jej ściągnąć, mimo licznych porażek i niepowodzeń. Niewiadomo skąd czerpie takie podkłady zawziętości, ale dla przeciętnego widza jest to wręcz nie do zniesienia.

Aktor z wyboru, który tuła się po świecie występując na ulicy, brukach, deskach teatrów z całego świata. W końcu wylądował w teatrze gdzie w sumie nikt go nie potrzebował i nie wiedzieli co z nim zrobić. Ale przynajmniej robi w życiu to co chciał.

Justyna Czort

Aktorka i tancerka związana z TPF od 2019 roku. Prawdziwą radość sprawia jej opowiadanie o postaciach, w które się wciela, z reguły tak długo i monotonnie, że jej zmęczeni znajomi odmawiają zobaczenia spektaklu,
w którym gra.

Mikołaj Maciejski

Mikołaj Maciejski

Od 2018 związany z TPF. Jego pasje to szachy, podróżowanie, wycieczki górskie, gra na gitarze, śpiew, piłka nożna i teatr – czyli nic nie znaczące dla świata czynności, które można robić, ale nic z nich nie wynika – ani zarobkowo, ani samorozwojowo. 

Alicja Kurowska

Aktorka, która ignoruje uwagi i rady.  Od razu skreśla możliwości, które mogłyby ją w jakikolwiek sposób rozwinąć. Wystrzega się szeroko pojętej kultury jak diabeł święconej wody. Oglądanie jej na scenie wprawi wielu naszych widzów w dyskomfort i zażenowanie.

Zuzanna Gac

Aktorka, która stara się nie inspirować zupełnie niczym. Słowo, które najlepiej ją opisuje to brak: zarówno talentu, a przy tym dodatkowo wstydu. Pewnego dnia obudziła się bez osobowości, dlatego postanowiła występować na scenie i przeżywać życia postaci z dramatów. 

Magdalena Jewuła

Aktorka z tylko jedną cechą czyli brakiem zalet. Wstaje rano do roboty po to, żeby wrócić i iść spać. Wstyd związany z występami w feralnym zespole rozwiązuje za pomocą dysocjacji… a czasami pomaga zwykłe wyparcie.

Hanna Grabiec 

Aktorka, która grając wyobraża sobie, że jest kamieniem. Taka a nie inna fantazja jest w jej wypadku całkiem uzasadniona, bo fascynuje ją jubilerstwo – zbiera najpierw trochę gruzu, a potem tworzy z tego biżuterię, takie małe dziwactwo. 

Justyna Marzec

Aktorka, którą interesują same geriatryczne rozrywki, takie jak granie w szachy, czytanie zbyt długich książek, a po wszystkim chodzenie na powolne spacery. Czerpie inspirację z maniakalnego odgrywania scen z “The Room” w reżyserii Tommy’ego Wiseau.

Karolina Fryt

Aktorka, która była harcerką. Więcej tłumaczyć nie trzeba. Do tego ciągle słucha muzyki i śpiewa – w wyniku czego czystym przypadkiem wygrała program Szansa na sukces. Po godzinach prób, pisze własne utwory. Ciekawe, dlaczego nikt nie chce ich słuchać?

FERALNI TWÓRCY

Michał Szafarski

Reżyser – tak mu się wydaje. Aktor – chyba samozwańczy. Istna fabryka pomysłów – szkoda, że od dawna zamknięta. Spektakle wypuszcza maszynowo. Tylko zapomniał podłączyć maszynę do prądu. Człowiek o wyrazistych poglądach, które zmienia częściej niż skarpetki. 

Natalia Mazurkiewicz

Reżyser i dramaturg. Nie ma niczego nudniejszego od pisania tekstów. Pół biedy, gdy chodzi o wniosek do urzędu – wówczas pocieszająca jest świadomość, że dzieło zostanie z odpowiednim szacunkiem skatalogowane. Ale pisanie opowiadań? Dramatów, nie daj Boże… 

Adam Goik

Absolwent studiów magisterskich  w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Aktywnie komponuje i aranżuje na różne składy muzyczne, a jego dorobek kompozytorski skupia się wokół muzyki programowej.

Sabina Kopińska

Do pracy w roli scenografa pchnęły ją traumatyczne przeżycia związane z pracą w magazynie. Nie odstrasza jej  wstyd związany z uczestnictwem przy naszych feralnych produkcjach – po prostu ustawia scenografię, a następnie zamyka oczy i wychodzi z teatru.