Turniej Jednego Wiersza – Finał 2023

Karolina Fryt wygrywa Turniej Jednego Wiersza z debiutancką piosenką “Wykrzycz”!

 

W niedzielę 07.05 w sali teatralnej Klubu Pod Jaszczurami przy Rynku Głównym w Krakowie odbył się finał Drugiej Edycji Turnieju Jednego Wiersza. Właśnie tam do konkurencji o “Jaszczurowy Laur” i główną nagrodę w postaci 1000zł stanęło piętnastu finalistów. 

Karolina Fryt wygrywa

Tegoroczni finaliści wykazali się niezwykle wysokim poziomem umiejętności aktorskich. W przeciwieństwie do zeszłorocznej edycji, wielu z nich pokusiło się o prezentację utworu muzycznego, co uczyniło konkurs bardziej urozmaiconym. Jego rangę niewątpliwie podniosła również ilość występów, w których uczestnicy podzielili się tekstami własnego autorstwa. 

Z pewnością powyższe czynniki utrudniły wyłonienie trójki laureatów. Z tym zadaniem zmierzyło się jury w składzie: Jacek Milczanowski, Joanna Szulborska-Łukaszewicz, Kamila Goik i Michał Szafarski. 

 

Dyskusje jurorów były długie, ale czas oczekiwania na werdykt umilił widzom laureat Nagrody Publiczności z ubiegłorocznej edycji Turnieju Jednego Wiersza – Jakub Polaszek, prezentując fragment “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Zdecydowanie zachwycił gości równie mocno, jak rok temu.

Turniej Jednego Wiersza - finał 2023

Jury po burzliwych obradach stwierdziło, że  Karolina Fryt wygrywa pierwsza nagrodę, w imponującym wykonaniu swojej autorskiej piosenki pt. “Wykrzycz”. Godzien uwagi jest fakt, że był to jednocześnie debiutancki pokaz utworu.

Drugie miejsce otrzymała Joanna Dłużniewska z piosenką “Sexy Doll” Grzegorza Ciechowskiego.

Wydawać by się mogło, że podium zapowiada się muzycznie, jednak honoru klasycznego wiersza obroniła laureatka trzeciego miejsca – Mariola Nenkin w utworze “Pajęcza nić”.

Na zakończenie warto nadmienić, że serce audytorium skradła Karolina Krupowies, która za  wykonanie piosenki “Jemu” Henryka Cyganik otrzymała Nagrodę Publiczności.

Karolina Fryt wygrywa

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistom, a w szczególności laureatom Drugiej Edycji Turnieju Jednego Wiersza. Być może będzie nam dane spotkać się z nimi ponownie za rok. Jednak bez wątpienia niektórych można będzie zobaczyć wcześniej na deskach naszego Teatru w spektaklach repertuarowych.

 

W oczekiwaniu na kolejne wydarzenia zachęcamy do zapoznania się z fotorelacją z Finału.