Sorry Kaligula

Cesarz rzymski Kaligula zginął nieomal 2000 lat temu. Wtedy właśnie spiskowcy zabili jego żonę, zaś samego władcę uśmiercili, zadając mu około 30 ran. Stało się to w czasie, gdy Kaligula wracał do pałacu z teatru. Właśnie dlatego nic dziwnego, że to właśnie teatr staje się miejscem, gdzie Kaligula powraca do życia, wskrzeszony piórem noblisty Alberta Camusa.

sorry kaligula

Spektakl “Sorry Kaligula” w formie instalacji przestrzennej zmienia się w ogromną antyczną ucztę. W czasie jej trwania każdy uczestnik – zarówno aktor jak i widz – może zmienić historię.

Przenieś się więc w czasy rzymskiej potęgi, orgii i szaleństwa, aby przystać do buntowników i zakończyć terror, albo ochroń Kaligulę. Być może dostrzeżesz pod maską obłąkania tęsknotę do czegoś więcej. Czego? Nazwijmy to banalnie – księżycem.

 

Kaligula: Miłosz Mieszkalski

Caesonia: Marta Kalandyk

Cherea: Mikołaj Maciejski

Scypion: Agnieszka Leśniak

Helikon: Maksymilian Król

 

 

Reżyseria i dramaturgia: Natalia Mazurkiewicz

Zdjęcia: Izabela Szwugier/Joanna Puzio

Na podstawie: Albert Camus “Kaligula” tłum. Wojciech Natanson.

 

 

Spektakl “Sorry Kaligula” powstał w sezonie 2017/2018 we współpracy Teatru Przypadków Feralnych, Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz Klubu Pod Jaszczurami. Jest to autorski projekt i drugi spektakl wyprodukowany przez Teatr Przypadków Feralnych.

Cesarz rzymski Kaligula zginie podczas spektaklu. Spiskowcy zabiją wtedy jego żonę, zaś samego władcę uśmiercą… albo nie.

Czy ośmielisz się zdecydować?

Więcej spektakli reżysera Natalii Mazurkiewicz: Tod i Trauma, Uni, Teoria Karuzeli.

Na zakończenie, postanowiliśmy pochwalić się naszą miłością do teatru antycznego. Napisaliśmy nawet na jego temat artykuł dostępny pod linkiem.

 

A, i bylibyśmy zapomnieli. Nasze uwielbienie zwizualizowaliśmy w jednej z animacji z cyklu “Teatrzyk Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego – “Judyta i Holofernes“.

 

Nie zaglądaj tam. To tylko ponury chory absurd.

Comments are closed.