Wyniki Turnieju Jednego Wiersza

W czwartek 21.04 w Klubie Pod Jaszczurami przy Rynku Głównym w Krakowie miał miejsce finał Turnieju Jednego Wiersza. Właśnie tam czternastu finalistów zmierzyło się w walce o “Jaszczurowy Laur” oraz 1000 złotych nagrody. Znamy już wyniki Turnieju Jednego Wiersza!

wyniki turnieju jednego wiersza

Finał miał przebieg burzliwy. Poza zaplanowaną częścią konkursową, jurorzy w składzie: Katarzyna Deszcz, Wojciech Terechowicz, Kamila Goik oraz Paweł Szarek zadecydowali o dogrywce. Dopuścili do niej sześciu wyróżniających się wykonawców: Justynę Czort, Weronikę Kubińską,Mikołaja Maciejskiego, Adelę Moor, Jakuba Ormańca oraz Zofię Pieczyńską.

 

Jak to się mówi, ostatni będą pierwszymi, gdyż Jaszczurowy Laur i zaszczytne pierwsze miejsce przypadło wykonawczyni ostatniego wiersza w dogrywce: Zofii Pieczyńskiej, która wykonała autorski utwór: “Tonę z miłości” i zachwyciła publiczność i Jury kreacją delikatnej, skrzywdzonej przez najbliższe jej osoby postaci scenicznej.

Drugie miejsce uzyskała Justyna Czort z wierszem “Alkoholik wstępuje w bramę niebios” Czesława Miłosza, trzecie zaś Jakub Ormaniec wykonujący “Damastes z przydomnkiem Prokrustes mówi” Zbigniewa Herbera.

wyniki turnieju jednego wiersza
wyniki turnieju jednego wiersza
wyniki turnieju jednego wiersza

Na koniec warto wspomnieć, że również publiczność przyznała swoją nagrodę. Trafiła ona do Kuby Polaszka, który zaprezentował fragment epoei: “Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. 

Gratulujemy wszystkim wykonawcom, a w szczególności laureatom Turnieju Jednego Wiersza. Mamy zaszczyt, że niektórzy występują lub wkrótce wystąpią na deskach naszego teatru w naszych spektaklach repertuarowych. Już teraz nie możemy doczekać się kolejnych wydarzeń i zapraszamy do zapoznania się z fotorelacją z Finału.

Zapraszamy również do śledzenia relacji z innych wydarzeń 60-lecia Klubu Pod Jaszczurami w Krakowie. Więcej szczegółów już wkrótce.