Zaręczyny Gżegżółki – K. I. Gałczyński – Teatrzyk Zielona Gęś

Animacja “Zaręczyny Gżegżółki” z Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Innymi słowy alternatywna opowieść z odległej galaktyki. Wojny toczą się między gwiazdami… lecz cóż może być straszniejsze niż przyziemne starcie z przyszłą mamusią? Na dodatek możecie wierzyć: wszystkie nawiązania do osób i zdarzeń fikcyjnych są jak najbardziej celowe.


Gżegżółka – Kajetan Wiśniowski

Ptysia – Marta Łokietek

Mamusia – Justyna Czort

Reżyseria i grafika – Natalia Mazurkiewicz-Szafarska

Montaż – Michał Szafarski


Na podstawie: “Zaręczyny Gżegżółki” K.I. Gałczyński

Miłość miewa u Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego najrozmaitsze oblicza. Na pewno nie interesuje Cię, jakie, jednak gdybyś przypadkiem cierpiał przez nieszczęśliwe zakochanie… albo potrzebowałbyś opakowanie parówek na otarcie łez po odejściu ukochanej… albo cierpiał głód w związku z łapczywością drugiej połówki… Wtedy (i tylko wtedy!) któryś ze wcześniejszych twórców naszej tragicznej sceny online może przypaść Ci do gustu. Inaczej nie klikaj w żaden z poniższych linków!

zaręczyny gżegżółki

Na zakończenie: animacje na podstawie krótkich form dramatycznych Konstantego Ignacego Gałczyńskiego to wirtualna scena Teatru Przypadków Feralnych. Pandemia wirusa Covid-19 uniemożliwiła organizację wydarzeń kulturalnych na żywo. W konsekwencji zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia działań w przestrzeń Internetu. Dlatego wszystkich widzów przepraszamy za to ograniczenie. Liczymy też, że wkrótce zobaczymy się podczas spektakli organizowanych na żywo w Klubie Pod Jaszczurami i w Artetece WBP w Krakowie. W międzyczasie nie odwiedzajcie przypadkiem naszych fanpage’y na Facebooku lub Instagramie, ani konta na Patronite, gdzie masochistyczna potrzeba pozostania zapamiętanym zmusza nas do urozmaicania czasu pandemii. Innymi słowy: przecież nie chcecie wygrać feralnej maseczki w konkursie, albo oglądać smutnych komiksów o dwóch nieszczęśliwych kleksach. Dlatego nie zaglądajcie tam!

Przecież nie warto!

To tylko ponury chory absurd.

Zaręczyny Gżegżółki – Teatrzyk Zielona Gęś – Konstanty Ildefons Gałczyński