Wyniki Turnieju Jednego Wiersza Edycji 3/2024

Wyniki Turnieju Jednego Wiersza 2024 – już wszystko rozstrzygnięte!

Wyniki Turnieju Jednego Wiersza 2024
foto. Małgorzata Fatalska

19 maja 2024 roku odbył się finał Turnieju Jednego Wiersza Edycji 3/2024. Właśnie wtedy Jury w składzie: Katarzyna Chlebny, Włodzimierz Goraj, Jan Korwin-Kochanowski oraz Izabela Eden, miało trudne zadanie wyboru najlepszych spośród 15 finalistów. Wspomnieni wyżej uczestnicy finału zostali wyłonieni z ponad 40 zgłoszeń eliminacyjnych, co świadczy o wysokim poziomie tegorocznej edycji.

Finał Turnieju Jednego Wiersza Edycji 3/2024 był nie tylko rywalizacją poetycką, ale dodatkowo okazją do zaprezentowania talentów muzycznych. Mianowicie, wydarzenie uświetnił występ Karoliny Fryt, laureatki pierwszego miejsca w edycji 2 oraz zwyciężczyni Szansy na Sukces. Karolina zaprezentowała wówczas swoją konkursową piosenkę, którą wykonała również na Festiwalu Piosenki w Opolu, co było dodatkową atrakcją dla zgromadzonej publiczności.

Wyniki Turnieju Jednego Wiersza 2024
Foto. Małgorzata Fatalska
Wyniki Turnieju Jednego Wiersza 2024
Foto. Małgorzata Fatalska
Wyniki Turnieju Jednego Wiersza 2024
Foto. Małgorzata Fatalska

Zarówno pierwsze miejsce, jak i Nagrodę Publiczności w Turnieju Jednego Wiersza Edycji 3/2024 zajęła Julia Jasińska za utwór “Rozmyślania na dworcu/Ziemia”. Jej wykonanie naprawdę zachwyciło zarówno Jury, tak jak i widzów swoją głębią i autentycznością. Drugie miejsce przypadło natomiast Małgorzacie Stopyrze, a trzecie miejsce zajęła Anna Kończal-Bochenek z monologiem Kleopatry z “Antoniusza i Kleopatry” Szekspira.

Podsumowując, wyniki Turnieju Jednego Wiersza 2024 pokazują, jak różnorodna i bogata jest polska scena poetycka. Każdy z opisanych powyżej finalistów zaprezentował wysoki poziom, co zapowiada równie emocjonującą kolejną edycję.

Wyniki Turnieju Jednego Wiersza 2024

Fotorelacja

Już teraz serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Turnieju Jednego Wiersza, która odbędzie się konkretnie w 2025 roku. Dodatkowo wyrażamy nadzieję, że przyszłoroczny turniej będzie równie inspirujący i przyciągnie kolejnych utalentowanych aktorów, tak jak bieżąca Edycja 3/2024. Konkludując, zapraszamy do zapoznania się z pełną fotorelację z wydarzenia w obiektywie wspaniałej Małgorzaty Fatalskiej.

Na zakończenie warto zajrzeć na stronę pierwszej i drugiej edycji Turnieju. Możecie zapoznać się poniżej z listą finalistów, z Jury czy z fotorelacją z Finału. Jeśli jesteście ciekawi, zapraszamy poniżej:

 
 
Będziemy niewątpliwie informować Was na bieżąco o wszystkich feralnych nowościach na naszych Social Mediach: Facebook i Instagram. Nie zaglądajcie więc tam!