Wampiriada 2022

Myśleliście kiedyś o tym, żeby oddać krew? Jeśli nie mogliście się zdecydować, akcja Niezależnego Zrzeszenia Studentów “Wampiriada” zdecydowanie zaadresowana była do Was. Całkiem fortunnie, część naszego feralnego składu towarzyszyła organizatorom podczas jednego dnia obchodów i zachęcała obecnych do podzielenia się krwią.

wampiriada

“Głównym celem Wampiriady jest uświadamianie innych, jak wiele mogą zrobić dla drugiego człowieka poprzez oddawanie krwi czy szpiku kostnego. Zależy nam też na angażowaniu tych ludzi, który nie mogą oddać krwi, ale wspierają tę ideę. Akcja zakłada nie tylko zebranie jak największej ilości krwi, lecz także promowanie szeroko pojętej idei dobroczynności i zdrowego trybu życia. Wampiriada pokazuje, że poprzez honorowe krwiodawstwo oddajemy coś, co nic nas nie kosztuje, a dla biorcy może być bezcennym darem życia. NZS promuje te wartości nie tylko w ośrodkach akademickich, ale też wśród obywateli miast, w których odbywają się akcje” piszą Organizatorzy akcji na swojej oficjalnej stronie internetowej.

W tym roku również Teatr Przypadków Feralnych miał zaszczyt wesprzeć tę niezwykle ważną inicjatywę. Przede wszystkim przekazaliśmy pulę biletów jako nagrody dla osób, które zdecydowały podzielić się swoją krwią. Co więcej, nasze aktorki wsparły Wampiriadę 2022 swoją obecnością – co więcej, obecnością “w rolach”. Jako Policjanci ze spektaklu “Baba Dziwo” zachęcały one obecnych do wsparcia inicjatywy. 

Na koniec zapraszamy do zerknięcia na galerię zdjęć z wydarzenia i do uczestniczenia w kolejnej edycji Wampiriady – kto wie, może znowu tam będziemy?