Warsztaty improwizacji – W świetle reflektorów

W ubiegłą sobotę 13.11.2021 roku w Klubie Pod Jaszczurami zorganizowaliśmy charytatywne warsztaty improwizacji aktorskiej “W świetle reflektorów”. Uczestnicy warsztatów wykazali się zaangażowaniem i ogromnymi umiejętnościami – a dodatkowo hojnością, gdyż dzięki ich wpłatom zebraliśmy kwotę, którą mogliśmy wspomóc podobiecznych Fundacji MATIO Fundacja Pomocy Rodzinom i Chorym na Mukowiscydozę

w świetle reflektorów

Koordynacji i prowadzenia warsztatów podjęła się aktorka Teatru: Magdalena Jewuła. Pomocą służyła jej aktorka oraz recenzentka: Elżbieta Kamińska. Motywem przewodnim i podstawą do wyjścia scen były piosenki z płyty krakowskiej artystki Kingi Przewrockiej. 

Spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego wsłuchania się w utwory krakowskiej artystki: Kingi Przewrockiej. Następnie każdy z uczestników, w świetle reflektorów miał okazję podzielić się z pozostałymi własnymi odczuciami i inspiracjami przełożonymi na zupełnie subiektywną sceniczną formę. 

Powstałe etiudy zaskakiwały poziomem artystycznym oraz kreatywnością. Improwizowaliśmy w parach, improwizowaliśmy w grupach, opowiadaliśmy historie subtelne i kameralne – gdyż właśnie tak prowadziła nas muzyka.  Na zakończenie uczestnicy mieli okazję przygotować jeszcze bardziej konkretną formę, którą przedstawili wszystkim obecnym w formie etiudy konkursowej. Zwycięska para nagrodzona została płytą Kingi Przewrockiej oraz podwójnym zaproszeniem na spektakl repertuarowy: “Na pełnym morzu”.

w świetle reflektorów
w świetle reflektorów

W tym miejscu chcieliśmy szczególnie podziękować Elżbiecie Kamińskiej: autorce relacji w warsztatów dostępnej na portalu Kultura Na Co Dzień. Wszystkich przyjaciół Teatru szczególnie zachęcamy do lektury.

“W świetle reflektorów” oraz “Uwolnij swój GŁOS” nie są, oczywiście, końcem naszej przygody z organizacją warsztatów charytatywnych. Być może warsztaty improwizacji okażą się wydarzeniem cyklicznym?