Warsztaty: Uwolnij swój GŁOS!

W ubiegłą sobotę 13.11.2021 roku w Klubie Pod Jaszczurami zorganizowaliśmy charytatywne warsztaty aktorsko-wokalne “Uwolnij swój GŁOS!”. Wraz z grupą wspaniałych uczestników zgłębialiśmy tajemnice związane z działaniem aparatu mowy: śpiewaliśmy, mówiliśmy, oddychaliśmy. Wszystko to przedsięwzięliśmy z myślą o podopiecznych Fundacji “NA RATUNEK Dzieciom z Chorobą Nowotworową” – w końcu zbliżają się święta, a my bywamy również Feralnym Świętym Mikołajem.

Warsztaty: Uwolnij swój GŁOS!

Nasze Warsztaty: Uwolnij swój GŁOS! prowadziły aktorki Teatru Przypadków Feralnych: Marta Kalandyk oraz Karolina Wnęk.

 

Uczestnicy zapoznali się z mechanizmem działania głosu, a następnie w praktyce wykorzystywali zdobytą wiedzę. Uczyliśmy się prawidłowo oddychać. Poznaliśmy profesjonalne ćwiczenia emisyjne i dykcyjne. Wreszcie wyzwoliliśmy się ze wszystkich narzucanych nam ram, uwalniając swój głos w ramach swobodnej improwizacji.

Nasi gości okazali się ludźmi o wielkich sercach. Ich wsparcie pozwoliło nam zebrać kwotę, którą przeznaczyliśmy na wsparcie dzieci borykających się z chorobą nowotworową. Wiemy, że nasz wkład to kropla w morzu potrzeb, ale uważamy, że nawet jeden uśmiech na twarzy dziecka, jest wart organizowania podobnych akcji.

Właśnie dlatego zamierzamy zorganizować cykl podobnych warsztatów: na zupełnie różne tematy. Nauczymy Was tajników gier planszowych, zapoznamy ze specyfiką aktorskiej improwizacji, może kiedyś trochę potańczymy? 

Śledźcie stronę i Social Media, a na pewno nie przegapicie żadnych nowości… a trochę się tego szykuje.