“Skinia” czytanie performatywne

Skinia. Głos, który obchodzi każdego z obojętnych.
A Ty co byś zrobił, gdyby świata miało jutro nie być?

skinia

Trzech mężczyzn czeka w odosobnieniu na koniec świata. W tym samym czasie miastach szaleją Bożnicy. Budynki płoną. Wokół rabunki, zbrodnie, dewaluacja istniejących praw społecznych i przerażenie. Tak rozpoczyna się dramat Antona Hanskiego “Skinia”, który zrealizowaliśmy w formie czytania performatywnego 20 lutego.

Czytanie odbyło się w formule wolontaryjnej: uczestniczyło w nim 15 ochotników, którzy jako pierwsi zarezerwowali miejsca. Przy tym zdecydowaliśmy się na formułę instalacji – widzowie mogli uczestniczyć w nim, swobodnie przemieszczając się w przestrzeni. W tym czasie aktorzy ucieleśniali postaci wywodzące się z dwóch światów. Andrzej (Błażej Mojeścik), Grzegorz (Jan Słomski) oraz Mikołaj (Michał Szafarski) spotykają Alesię (Justyna Czort) –  kobietę spomiędzy dwóch wymiarów, sprowadzającą Astrale i wprowadzającą bohaterów w stan największych skrajności. Dramat ujawniał hipokryzję, mimowolnie obecną w codzienności. Dlatego właśnie ludzie, w obliczu zakończenia wszystkiego, ujawniają swoje prawdziwe oblicza, które niekoniecznie okazują się piękne.

 

 

W czytaniu “Skinii” i w próbach uczestniczył dodatowo sam autor: Anton Hanski. Jesteśmy zobowiązani i dziękujemy za wszystki wskazówki i pomoc organizacyjną oraz promocyjną.  

skinia
Obsada i twórcy:
 
Justyna Czort
Błażej Mojeścik
Jan Słomski
Michał Szafarski
 
Reżyseria: Natalia Mazurkiewicz i Michał Szafarski
Tekst: Anton Hanski

Na zakończenie:”Skinia” była pierwszym lecz nie ostatnim z zupełnie nowych eventów, które zamierzamy zaprezentować widzom w sezonie zimowo-wiosennym sezonu 2022. Po pierwsze przed nami premiera: “Baby Dziwo” już w najbliższą niedzielę 06.03.2022 w Klubie Pod Jaszczurami. Po drugie wznawiamy “Torbę” autorstwa Abe Kobo. Lepiej nas unikajcie!