POZYTYWNY GÓRAL

“Teatrzyk Zielona Gęś – Pozytywny Góral” – K. I. Gałczyński.

Czy, gdybyś urodził się w górach, kiedykolwiek byłbyś w stanie wyjechać? Przecież dobrze być góralem. A innymi słowy dobrze być góralem zawsze pozytywnym.

 

Wystąpili:

Góral – Marcelina Budz

Owca – Justyna Czort

 

Reżyseria i montaż – Michał Szafarski

Grafika – Kasia Szafarska

 

POZYTYWNY GÓRAL

 

Kto z nas nie kocha gór? Chociaż groźne, kto nie lubi patrzeć na świat z wysokości? Dlatego może zastanawialiście się kiedyś, jaki widok ma pod sobą trębacz z Wieży Mariackiej?

pozytywny góral

Na zakończenie: animacje na podstawie krótkich form dramatycznych Konstantego Ignacego Gałczyńskiego to wirtualna scena Teatru Przypadków Feralnych. Pandemia wirusa Covid-19 uniemożliwiła organizację wydarzeń kulturalnych na żywo. W konsekwencji zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia działań w przestrzeń Internetu. Wszystkich widzów przepraszamy za to ograniczenie. Liczymy też, że wkrótce zobaczymy się podczas spektakli organizowanych na żywo w Klubie Pod Jaszczurami i w Artetece WBP w Krakowie. W międzyczasie nie odwiedzajcie przypadkiem naszych funpage’y na Facebooku lub Instagramie, gdzie masochistyczna potrzeba pozostania zapamiętanym zmusza nas do urozmaicania czasu pandemii. Innymi słowy: przecież nie chcecie wygrać feralnej maseczki w konkursie, albo oglądać smutnych komiksów o dwóch nieszczęśliwych kleksach. Dlatego nie zaglądajcie tam!

Przecież nie warto!

To przecież tylko ponury chory absurd.