Na pełnym morzu

Byliście kiedyś głodni? Tak naprawdę? Tak bardzo głodni, że nawet znienawidzone mięso w galarecie pożarlibyście jak najlepszy przysmak? Albo może swojego chomika. Psa. Kumpla. Tylko którego?

Spektakl realizowany we współpracy z Klubem Pod Jaszczurami oraz Arteteką WBP w Krakowie doczekał się w naszym teatrze dwóch zupełnie różnych realizacji. Po pandemicznej przerwie powracamy więc z zupełnie nową odsłoną jednej z najlepiej przyjętych przez widzów inscenizacji feralnych. Najbliższe spektakle już w nadchodzącym sezonie.
na pełnym morzu

Sławomir Mrożek to mistrz absurdu. Właśnie dlatego Na pełnym morzu – opowieść o trzech rozbitkach debatujących, którego spośród nich należy zjeść, to brawurowa demaskacja najbrutalniejszych społecznych mechanizmów. W obliczu wspomnianej zwierzęcej walki o przetrwanie nie mają znaczenia założenia kolejnych systemów politycznych – liczy się tylko głód.

Czy ośmielisz się przyjść i stawić czoła swojej wewnętrznej bestii? Pokonać ją możesz przecież w jeden sposób – poprzez śmiech – zaś tego na pewno
w czasie spektaklu nie zabraknie.

Na zakończenie Na pełnym morzu to czarna komedia dla prawdziwych  teatralnych smakoszy. Wypłyńmy razem na nieznane wody i zobaczmy bestie kryjące się za horyzontem.

A Ty? Popłyniesz z nami?

WERSJA 2021

WERSJA 2019

Gruby – Maksymilian Król

Średni – Mikołaj Maciejski

Mały – Weronika Micek/Marta Łokietek

Listonosz – Justyna Czort

Reżyseria – Michał Szafarski

Fotografia – Joanna Puzio

NA PODSTAWIE DRAMATU
SŁAWOMIRA MROŻKA
“NA PEŁNYM MORZU”

2021

2019

Spektakl “Na pełnym morzu” powstał w sezonie 2018/2019 we współpracy Teatru Przypadków Feralnych, Arteteki Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie oraz Klubu Pod Jaszczurami. Jego wznowienie miało miejsce w sezonie 2020/2021. Jest to autorski projekt
Teatru Przypadków Feralnych.

Więcej spektakli reżysera Michała Szafarskiego: Torba.