Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN i Feralni

Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych to coroczna inicjatywa organizowana przez Stowarzyszenie Teatrów Nieinstytucjonalnych STEN. Również my zostaliśmy zakwalifikowani do XV edycji odbywającej się latem 2022. Trzeciego września wystąpiliśmy na scenie Teatru Zależnego przy ulicy Kanoniczej z naszym spektaklem Baba Dziwo według dramatu Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej.

Letni Festiwal Teatrów Nieinstytucjonalnych

Cytując stronę organizatora: “Letni Festiwal STeN to cykliczy festiwal, w którego programie znalazły się spektakle, wydarzenia artystyczne i spotkania z twórcami niemieszczące się w kanonie propozycji repertuarowych scen instytucjonalnych. To wspólne odkrywanie i poszukiwanie idei teatru nieinstytucjonalnego – nieszablonowego, kameralnego i oryginalnego spotkania widza z artystą i jego sztuką”. W związku z tym niewątpliwym zaszczytem było więc dla nas pojawić się w towarzystwie Teatrów takich jak m. in.: Teatr Mumerus, Teatr Proscenium czy Teatr Odwrócony.

Nasz występ z repertuarową “Babą Dziwo” był jedną z ostatnich prezentacji festiwalowych i przypieczętował naszą rozpoczętą niecałe pół roku wcześniej współpracę ze STENem. Liczymy, że w jej wyniku powstanie jeszcze niejeden projekt, którym będziemy chwalić się tutaj i na Social Mediach Teatru. Podczas spektaklu cieszyliśmy się zaskakująco dużą frekwencją – za którą dziękujemy i łączymy wyrazy podziwu. Sami pewnie już dawno zdezerterowalibyśmy wobec świadkowania naszym pechowym występom. Jeśli nie macie jeszcze dość, kilka zdjęć z występu niewątpliwie pozbawi Was resztek cierpliwości.

Na zakończenie, pełny repertuar Festiwalu pozostawiamy pod linkiem. Możecie przeczytać więcej o spektaklu Baba Dziwo. Jednak lepiej tego nie róbcie. Szkoda czasu.