JUDYTA I HOLOFERNES – K. I. Gałczyński – Teatrzyk Zielona Gęś

Animacja “Judyta i Holofernes” z Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Innymi słowy, projekt, dla którego straciliśmy głowę. Na dodatek wcale nie jesteśmy Otaku. Nawiązania do “Toradory” są zupełnie przypadkowe. Judyta nie jest żadną Taigą. Za dużo sobie wyobrażacie.

 

Wystąpili:

JUDYTA– Marta Łokietek

HOLOFERNES – Mikołaj Maciejski

Reżyseria i grafika – Natalia Mazurkiewicz

Montaż – Michał Szafarski

 

“Judyta i Holofernes” to nie pierwsza inscenizacja biblijna na naszej stronie. Wcześniej mieliśmy też Adama, Ewę i węża… a nawet apokaliptyczny koniec świata. Wszystkie te wydarzenia wydają się raczej pechowe w swoim wydźwięku. Cóż, widać taki już nasz urok. Uciekajcie stąd jak najszybciej. Przypadkiem nie przez linki do innych filmików. Zamieszczamy je tutaj dla ozdoby. Bo przecież nie po to, żeby ktoś w nie kliknął.

judyta i holofernes
Judyta i Holofernes

 

Na zakończenie: animacje na podstawie krótkich form dramatycznych Konstantego Ignacego Gałczyńskiego to wirtualna scena Teatru Przypadków Feralnych. Pandemia wirusa Covid-19 uniemożliwiła organizację wydarzeń kulturalnych na żywo. W konsekwencji zostaliśmy zmuszeni do przeniesienia działań w przestrzeń Internetu. Dlatego wszystkich widzów przepraszamy za to ograniczenie. Liczymy też, że wkrótce zobaczymy się podczas spektakli organizowanych na żywo w Klubie Pod Jaszczurami i w Artetece WBP w Krakowie. W międzyczasie nie odwiedzajcie przypadkiem naszych funpage’y na Facebooku lub Instagramie, gdzie masochistyczna potrzeba pozostania zapamiętanym zmusza nas do urozmaicania czasu pandemii. Innymi słowy: przecież nie chcecie wygrać feralnej maseczki w konkursie, albo oglądać smutnych komiksów o dwóch nieszczęśliwych kleksach. Dlatego nie zaglądajcie tam!

Przecież nie warto!

To tylko ponury chory absurd.

 

Judyta i Holofernes – Teatrzyk Zielona Gęś – Konstanty Ildefons Gałczyński

Comments are closed.